Ulgi podatkowe zachęcające emerytów do kontynuowania pracy

Jak wynika z wypowiedzi wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina – rząd planuje wprowadzenie ulg podatkowych, które mają zachęcić emerytów do kontynuowania pracy.

„Ulgi podatkowe, którymi będziemy zachęcać osoby wchodzące w wiek emerytalny do tego, żeby nie decydowały się na przejście na emeryturę, żeby decydowały się na kontynuację pracy. To jest element, który zgłosiliśmy i w ramach Krajowego Planu Odbudowy i w ramach […] Nowego Ładu” – powiedział Jarosław Gowin podczas konferencji online Impact’21.

Premier Mateusz Morawiecki informował wcześniej, że główne założenia Nowego Ładu zostaną przedstawione w „najbliższym tygodniu, w ciągu najbliższych kilku dni”.

Z kolei rzecznik rządu Piotr Muller na antenie radiowej Jedynki, że koncepcja programu społeczno-gospodarczego zostanie zaprezentowana w maju.

Pierwotnie ogłoszenie Krajowego Planu Odbudowy było zaplanowane na marzec, następnie zostało przełożone na 8 maja, a teraz mówi się o 15 maja.

Tadeusz Kościński – minister finansów, funduszy i polityki regionalnej mówił, że w ramach programu planowany jest stopniowy wzrost kwoty wolnej od podatku PIT do 15-20 tys. zł, zaś poziom 30 tys. zł może zostać osiągnięty po pandemii. Potwierdził także, że zostaną podniesione progi podatkowe.

Polski Nowy Ład ma zakładać kontynuowanie obecnie funkcjonujących programów społecznych, ma zostać wdrożony pakiet inwestycyjny dla przedsiębiorców oraz programy dla osób młodych i seniorów.